Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród licznych wariantów, które proponuje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie posiłki

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie da się dodać do tej potrawy. restaurants main market square krakow Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, powodują, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza to niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, tortellini, piada oraz liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film